Polowanie na Siebela

ByPLOUG

Polowanie na Siebela

Po nieudanej próbie przejęcia kontroli nad firmą PeopleSoft, mimo że Oracle Corporation jeszcze nie do końca się poddało, zaczęło patrzeć łakomym wzrokiem w kierunku Siebel Systems. Sibel to druga na liście Oracla firma godna natychmiastowego przejęcia. Pozwoliło by to umocnić pozycję Oracla na rynku dostawców aplikacji. Rzecz jasna PeopleSoft posiada znacznie większy i bardziej interesujący zbiór klientów niż Siebel, który jest dostawcą głównie rozwiązań klasy CRM. Dla przypomnienia – w portfolio PeopleSoftu znajdują się produkty do zarządzania finansami, zasobami ludzkimi, łańcuchem dostaw i oczywiście relacjami z klientami. Kolejna firma na liście Larrego to na przykład Lawson Software.
Oczywiście intencje Oracle są krystalicznie czyste, pragnie on jedynie, aby dostawcy software poszerzyli wolumen klientów poprzez rozszerzenie oferty o świetne serwery bazy danych i serwery aplikacji. Po cóż mają kłopotać się dokupywaniem brakujących części oprogramowania od firm takich jak Microsoft czy IBM.

Podobnie jak u nas amerykański urząd do spraw ochrony konsumentów, czyli The US Department of Justice uznał, że połączenie Oracle-PeopleSoft spowodowało by centralizację rynku i w konsekwencji tego wzrost cen oferowanych dotąd produktów. Do ataku na korporację dołączył między innymi profesor Preston McAfee z California Institute of Technology. McAfee twierdzi, że ceny produktów Oracla oferowanych odbiorcom, którzy rozmawiają jednocześnie z PeopleSoft obniżane są od 13% do 26%. Te same produkty potrafią zdrożeć od 5% do 30%, w sytuacji gdy klient nie bierze pod uwagę zakupu produktów PeopleSoft.

About the Author

PLOUG administrator

Comments Are Closed!!!