XV Konferencja PLOUG Kościelisko 2009: Podsumowanie

Stowarzyszenie Polskiej Grupy Użytkowników Systemu Oracle (PLOUG) było organizatorem kolejnej, piętnastej już dorocznej Konferencji Użytkowników i Deweloperów Oracle, która odbyła się w dniach 20-23 października 2009 w kompleksie hotelowym WDW Zakopane-Kościelisko. Konferencja była imprezą otwartą, przeznaczoną głównie dla tych administratorów, analityków, projektantów, programistów, konsultantów i managerów IT, którzy w swojej pracy zawodowej wykorzystują produkty i szeroko pojęte technologie Oracle.

Program imprezy obejmował 26 referatów plenarnych oraz 26 tematów miniszkoleń (warsztatów i tutoriali). W programie dominowała tematyka dotycząca m.in.: zagadnień administrowania systemami informatycznymi, projektowania i implementacji aplikacji internetowych, przetwarzania danych XML, nowych technologii Oracle, wydajności systemów informatycznych, problematyki konstrukcji i eksploatacji systemów, bezpieczeństwa systemów informatycznych, integracji danych i hurtowni danych, wdrożeń systemów informatycznych, serwerów aplikacji i wirtualizacji, modelowania procesów biznesowych.

Konferencji towarzyszyły liczne imprezy dodatkowe, w tym: okolicznościowe spotkanie członków Stowarzyszenia, emocjonujące zawody w strojeniu wydajności bazy danych Oracle, górskie i nizinne wycieczki, bankiety. W imprezie wzięło udział około 180 uczestników z całego kraju.

Sukces tegorocznej konferencji nie byłby możliwy bez wsparcia, jakie otrzymaliśmy ze strony sponsorów – Oracle, Quest Software, Symantec, Embarcadero Technologies, Opitz Consulting.

Zarząd Stowarzyszenia Polskiej Grupy Użytkowników Systemu Oracle serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za aktywny udział w XV Konferencji Użytkowników i Deweloperów i już dziś zaprasza ponownie do Zakopanego w roku 2010!

 

Maciej Zakrzewicz